Щоденник війни

100 днів повномасштабної війни з росією: важливі цифри

  • 3 Червня, 2022
  • 1 min read
100 днів повномасштабної війни з росією: важливі цифри

Сьогодні минає рівно 100 днів з моменту, коли росія почала повномасштабне вторгнення на територію України з метою окупації українських міст та геноциду українського народу. Більшість експертів вже висловили свою думку, що головна мета цієї війни – не нові землі для відновлення російської імперії, а знищення свободи та ідентичності українців.

Читаючи такі думки, здається, що всі ми потрапили на сторінки підручника з історії. Але це все наше з вами життя. І ця війна не тільки вбиває українців, але й нищить нашу інфраструктуру, економіку й так далі. А ми мусимо стояти, адже саме зараз, на полі бою, вирішується питання існування України.

100 днів війни з росією: цікаві факти

За даними офісу президента, за ці 100 днів Україна потерпіла збитків більше, ніж на 600 млрд доларів.  За цей час було зруйновано:

понад 44 млн кв. м житла;

23,8 тисячі кілометрів доріг,

6,3 тисячі км залізничних колій

41 залізничний міст,

643 заклади охорони здоров’я,

1123 навчальних закладів,

621 дитсадок,

19 нафтобаз,

19 торгових центрів.

За 100 днів росія окупувала 3,6 тисяч населених пунктів, 1000 з них українська армія вже звільнила.

Окупанти сьогодні контролюють 20% територій нашої держави, а це 125 тисяч квадратних кілометрів (для розуміння: це територія Словаччини та Чехії разом взяті).

Близько 300 тисяч квадратних кілометрів забруднено снарядами та мінами, які не розірвались. І, щоб розмінувати ці території, потрібен буде не один рік.

Через війну в Україні щодня гине 2-3 дитини.

Понад 1,4 мільйонів українців були примусово депортовані на територію росії.

Тікаючи від війни, з України виїхало більше 5 мільйонів людей. В основному, це жінки та діти.

На даній фазі війни Україна щоденно втрачає 50-100 військових на передовій.

За даними Генштабу ВСУ, за 100 днів війни російська армія втратила 210 літаків та 175 гелікоптерів, а також понад 30 000 військових. Для порівняння: в Афганістані за 10 років війни було втрачено 15 000 радянських військових.

Кількість цивільних жертв в Україні поки що важно точно оцінити. За даними ООН вже сьогодні можна говорити про 4,1 тисячі загиблих мирних мешканців. Проте це тільки початкові цифри, які точно будуть збільшуватись. Наприклад, за даними мерії Маріуполя, за 80 днів боротьби за місто, там загинуло від 22 до 50 тисяч людей.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua