Новини

Антиутопію Джорджа Орвелла  хочуть заборонити в Білорусі

  • 19 Травня, 2022
  • 1 min read
  • 6 Views
Антиутопію Джорджа Орвелла  хочуть заборонити в Білорусі

В Білорусі хочуть заборонити антиутопію  «1984» Джорджа Орвелла. Книжку вилучають з продажу. Відповідний наказ отримали видавці, повідомляє незалежне білоруське видання “Наша Ніва”.

“Зняти з продажу всі версії книги Орвелла  “1984”. Про виконання буде повідомлено не пізніше 19 травня”, – йдеться у наказі.   

Нагадаємо, що «1984» описує суспільство майбутнього, де йде війна проти всіх. Політичний устрій країни, яку описує Орвелл – жорстокий соціалізм. Головний герой твору працює в Міністерстві правди та вилучає з документів все, що не відповідає офіційній пропаганді. Проте він має глибокі відчуття та думки, тому не підтримує тоталітаризм.

Цікаво, що в Океанії – країні майбутнього, про яку пише Орвелл, важливими елементами режиму є “Поліція думки”, яка виконує роль спецслужб та “Міністерство любові”, яке займається тортурами.  

Чи можна його подолати, коли він знищує вміння людей думати та відчувати душею? Чи є шанс здолати владу, для якої саме поняття влади грає найбільшу роль? Питання риторичні.

Події роману “1984” часто порівнюють із сучасними режимами в Росії та Білорусі.

About Author

Наталія Вересюк