Новини

Атака на Маріупольский драмтеатр була сплановано: довели Amnesty International

  • 1 Липня, 2022
  • 1 min read
Атака на Маріупольский драмтеатр була сплановано: довели Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International офіційно довела, що в Маріуполі військові рф навмисно здійснили атаку на драмтеатр у Маріуполі 16 березня. Військові знали про те, що в драмтеатрі ховаються сотні людей. Оганізація прийшла до такого висновку в рамках нового розслідування «Діти: напад на Донецький обласний академічний драматичний театр у Маріуполі».

Таким чином правозахисники розвінчали заяви російської влади щодо того, що до атаки на Маріуполь причені ЗСУ. Вони стверджують, що вірогідною є версія про цілеспрямований авіаудар російських пілотів по цивільному об’єкту. Так, саме драмтеатр, який знаходився вцентрі Маріуполя був гуманітарним штаб для розподілу медикаментів, їжі, води під час вторгнення рф в Маріуполь. Там також збирались цивільні, які сподівалися на евакуацію через зелені коридори.

Крім того, що ця будівля була культурною спадщиною, розташованій в зеленій зоні, місцеві жителі залишили напис «Дети» російською мовою на передньому дворі по обидва боки театру, які були добре помітні російським пілотам, а також зафіксовані на супутникових знімках.

Цивільний характер театру та присутність численних цивільних осіб були очевидними навіть за кілька тижнів до нападу. Характер нападу: місце удару всередині будівлі, імовірна зброя, а також відсутність поблизу будь-якого потенційно законного військового об’єкта переконливо свідчить про те, що ціллю був саме театр. Тож найбільш вірогідно, що удар по театру був умисним, а тому це вважається воєнним злочином, – підсумували в Amnesty International.

Розслідувачі зазначають, що в драмтеатрі загинуло щонайменше 600 людей.

About Author

Марія Сартанія

Марія Сартанія – журналіст, смм-редактор. Досвід роботи – 8 років. Працювала у найкращих глянцевих виданнях України. Вона вміє писати просто про складне, сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua