Новини

Держкіно реорганізує «Довженко-Центр»

  • 18 Серпня, 2022
  • 1 min read
Держкіно реорганізує «Довженко-Центр»

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». Це означає фактично ліквідацію національного кіноархіву. Про це заявила пресслужба Довженко-Центру.

Всі фільми з колекції Довженко-Центру будуть передані установі «Науковий центр кінематографії України». Що цікаво, що основний вид діяльності цієї установи є вища освіта.

«Таким способом відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто «сплячій» установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», – зазначила пресслужба.

Своєю чергою, Міністерство культури та інформаційної політики відповіло на цю новину. В міністерстві заявили, що для них така заява Довженко-Центру є несподіванкою.

 «Міністерство виступає проти нехтування й ліквідації кіноспадщини, тому подібна заява є несподіванкою і для нас. Також маємо наголосити, що Держкіно не підпорядковується МКІП, а спрямовується й координується Кабінетом Міністрів України», – сказано у відповіді.

Колекція «Довженко-Центру» така ж велика, як і колекція Національного художнього музею України, Музею Ханенків, Музею історії України, Бібліотеки імені Вернадського. Вона є найбільшою збіркою творів українського кіно у світі.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua