Новини

Дівчина з Луцьку врятувала понад 50 тварин та допомагає переселенцям з домашніми улюбленцями знайти прихисток 

  • 1 Серпня, 2022
  • 1 min read
  • 14 Views
Дівчина з Луцьку врятувала понад 50 тварин та допомагає переселенцям з домашніми улюбленцями знайти прихисток 

Соціальна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію Вероніки-Соломії, яка рятує тварин, що страждають через війну, а також допомагає людям, які були вимушені покинути власні разом з домашніми улюбленцями, знайти житло. 

Останні 10 років Вероніка-Соломія Цибульська навчалася на зоопсихологиню та реабілітологиню чотирилапих, а з початком повномасштабної війни, коли ще більше домашніх улюбленців потребують порятунку й опіки, не лишається осторонь. До неї звертаються люди з проханням урятувати тварин, які постраждали від війни. 

За ці місяці через її дім пройшло близько 50 чотирилапих. Усіх їх вилікували, відгодували, щепили та доглянули, а згодом прилаштували в Україні чи вивезли в Польщу.

Особливе місце в діяльності дівчини нині посідає допомога з пошуком прихистку для сімей із тваринами. «Я почала шукати житло саме для людей із тваринами, бо їм знайти прихисток найважче. Є випадки, коли людей із тваринами навіть не беруть в автобуси чи в поїзди, і люди опиняються перед страшним вибором. Кожен, хто не покинув свою тварину, міг взяти в руки зайву сумку з речами. Тому всі ці люди заслуговують на повагу та допомогу. І я допомагаю зробити перші кроки з тваринами у нове вимушене життя».

Звичайно, знайти житло для людей із тваринами нелегко, та Вероніка-Соломія намагається зробити все можливе. Волонтерка опрацьовує неймовірну кількість інформації в соціальних мережах, обдзвонює міста й села області, тримає зв’язок із місцевими волонтерами. Також дівчина створила групу у фейсбуці, щоб допомоги шукати житло людям із тваринами, і окрему групу для допомоги таким людям загалом (робота, загальна інформація, конкретні речі, продукти). Однак її контакти пішли в народ, тому щодня до неї звертаються і люди без тварин, які шукають прихисток у Луцьку та Волинській області. Волонтерка не відмовляє нікому.

Нещодавно в будинку Вероніки-Соломії одночасно перебувало близько 30 кішок і собак. Більшість із них привезли одним бусом із Миколаєва, де знаходиться багато покинутих тварин. Доля звела дівчину з Ольгою, яка живе й опікується там собаками та котами. Наречений Ольги до останніх днів боронив «Азовсталь», нині він у полоні. Щоб урятувати його з побратимами, Ольга з іншими дружинами «азовців» має багато поїздок і справ за межами Миколаєва, а тому фізично не може стежити за великою кількістю тварин. «Я вирішила забрати від Ольги стільки тварин, скільки кліток поміститься в бус. Помістилися 22 клітки. Усі тварини, крім одного хворого собаки, вже в нових родинах у Луцьку чи в Польщі. Були ще тварини з Ірпеня, Броварів, Харкова».

Щоб прочитати історію повністю, переходьте за посиланням: Facebook або Instagram.

Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та Facebook.

About Author

Марія Сартанія

Марія Сартанія – журналіст, смм-редактор. Досвід роботи – 8 років. Працювала у найкращих глянцевих виданнях України. Вона вміє писати просто про складне, сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua