Друга річниця інавгурації Зеленського. Головні виконані і провалені обіцянки шостого президента

Сьогодні, 20 травня, буде друга річниця президентства Володимира Зеленського, з нагоди якої пройде велика прес-конференція. Видання “Слово і діло” підрахувало, як в цифрах виглядає робота Зеленського за два роки – скільки він подав законопроектів, підписав указів і розпоряджень.
Так, повідомляється, що за два роки Зеленський дав 647 обіцянок (з урахуванням передвиборних і програмних): виконав – 184 (28%), провалив – 102, в процесі реалізації – 361.

Итоги двух лет президенства Владимира Зеленского. Инфографика:

В кінці 2019 року президент заявив, що під час опалювального періоду 2020/2021 років тарифи на опалення будуть зменшені “майже наполовину”, проте з січня 2021 року НКРЕКУ підвищила тарифи на виробництво теплової енергії для 23 ліцензіатів (найбільше підвищення – 49,7% , найменше – 5,5%). НАК “Нафтогаз” взимку встановлював такі оптові ціни на природний газ для виробників теплової енергії: грудень – 6,1 грн за кубометр, січень – 7,3 грн за кубометр, лютий – 6,8 грн за кубометр. При цьому в січні 2020 року оптова ціна на природний газ для виробників тепла становила 4,6 грн за кубометр. Тобто, тарифи тільки зросли.

Ще одне велике провалене обіцянку – добровільно піти у відставку в разі порушення закону. За два роки каденції Зеленського було кілька випадків порушення закону:

Верховний суд визнав протиправним указ про скасування призначення Володимира Горковенко членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення;
Зеленський вчасно не надав інформацію про суттєві зміни в майновому стані, про що особисто повідомив Національному агентству з питань запобігання корупції;
з матеріалів журналістських розслідувань з’ясувалося, що Зеленський незаконно надав державну охорону Андрію Богдану, коли той керував ОПУ.
Як кандидат у президенти Зеленський обіцяв, що під час руху його автомобіля не перекриватимуть дороги. У ЗМІ повідомляли про такі випадки, а також про виключення світлофорів під час руху президентського кортежу.

Провалено обіцянку про те, що бюджет Міністерства оборони на 2021 рік, “як мінімум”, залишиться на рівні 2020 року. У держбюджеті-2020 на Міноборони передбачили 118 млрд 12 млн грн, а в держбюджеті-2021 – 117 млрд 626 млн грн. Тобто менше на близько 300 млн.

Топ виконаних обіцянок Зеленського

Як і було обіцяно, з 2021 року мінімальна зарплата в Україні зросла до 6 тис. Грн. А з 1 грудня він зросте ще до 6,5 тис. Грн.

Виконано обіцянку в 2020-м запустити лікувально-діагностичний комплекс дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”.

Також президент виконав обіцянку побудувати 100 шкіл і 100 дитячих садків.

Під час минулорічної прес-конференції Зеленський обіцяв внести до парламенту законопроект про введення амністії капіталів. Пакет законопроектів надійшов до Ради 25 лютого цього року.

У передвиборчій програмі глава держави обіцяв ввести довгострокове недороге кредитування. Теж виконано. Кабмін запустив програму “Доступні кредити 5-7-9%” для підтримки інвестиційних проектів мікро- і малих підприємств. За програмою діють чотири компенсаційні процентні ставки річних – 3%, 5%, 7% або 9%.

А у вересні Зеленський підписав закон про державні портфельних гарантії.

Які ще обіцянки потрібно виконати Зеленському

На цей рік в рамках “Великого будівництва” Зеленський обіцяв відремонтувати 6,5 тисячі кілометрів доріг: 4,5 тисячі кілометрів державних доріг і 2 тисячі кілометрів місцевих доріг.

До кінця цього року президент анонсував запуск українського супутника “Січ 2-30 (2-1)”.

Незабаром Верховна Рада може внести зміни до Конституції і скоротити свій склад до 300 народних депутатів. У січні Зеленський пообіцяв, що це обов’язково станеться.

Також скоро очікується перезавантаження Конституційного суду України.

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *