Медіаграмотність Натхнення

Дивись українською: YouTube-канали, які борються з російською пропагандою

  • 13 Червня, 2022
  • 1 min read
  • 60 Views
Дивись українською: YouTube-канали, які борються з російською пропагандою

Автор: Олександр Данилюк

І з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України більшість лідерів думок та селебріті стали солдатами інформаційного фронту. Щодня вони записували й записують звернення до росіян та світової спільноти з закликом припинити війну та геноцид українців.

Інформаційна війна не менш руйнівна ніж фізична, адже вона здатна штучно нав’язати соціуму відверто брехливі наративи. Власне, ми це зараз це спостерігаємо на сусідній території, де 140 млн росіян вірять в існування нацистів в Україні та демонізацію Америки. 

Ми підготували добірку українськомовних YouTube-каналів, автори яких, попри постійні повітряні тривоги, знімають ролики та  допомагають боротися з російською пропагандою. 

Одеська хунта

Автором YouTube-каналу «Одеська хунта» є військовий у відставці Ігор Кириленко який щодня спілкується в чат-рулетці з росіянами. У своїх діалогах він дискутує з ними про НАТО, окуповані території України, війну, політику та все, на чому «вміло грають» автори кремлівської пропаганди.

 Кучерявий

Автор освітнього проєкту «Українська мова» і телеведучий Віктор Дяченко в рамках національного телемарафону UAразом створив проєкт «Що там на болотах» в якому розвінчує міфи російської пропаганди та показує життя росіян під санкціями.

Яніна Соколова 

На своєму YouTube-каналі відома телеведуча та журналістка Яніна Соколова розвінчує найпопулярніші міфи російської пропаганди. Завдяки своїм відео блогерка намагається донести правдиву інформацію до українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях і в Криму. 

Sternenkо

Автором каналу «Sternenko» є громадський діяч Сергій Стерненко. У своїх відео він щодня розвінчує міфи країни-агресора, особливо звертаючи увагу на військові подвиги росіян та їх «героїзм».

Історія без міфів

Один з найпопулярніших історичних YouTube-каналів, мета якого спростування антинаукових фейків, стереотипів і міфів про Україну та українців, а також розбір популярних російських фейків про НАТО та Америку.

 Історія для дорослих

Автор каналу письменник Олег Криштопа, працює над спростуванням стереотипів та міфів про Україну, більша частина яких, на думку автора, нав’язана радянською та російською ідеологією. Автор наголошує, що головною метою є не боротьба з фейками та міфами, а викорінення брехні. 

About Author

Марія Сартанія

Марія Сартанія – журналіст, смм-редактор. Досвід роботи – 8 років. Працювала у найкращих глянцевих виданнях України. Вона вміє писати просто про складне, сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua