Жінки на війні Новини

Екс-депутатка парламенту Норвегїї приїхала воювати за Україну: що ми знаємо про Сандру Андерсен

  • 19 Травня, 2022
  • 1 min read
Екс-депутатка парламенту Норвегїї приїхала воювати за Україну: що ми знаємо про Сандру Андерсен

Екс-депутатка Саамського парламенту Норвегії Сандру Андерсен Ейру приєдналась до лав ЗСУ і вже не один місяць бореться за нашу незалежнісь на передовій. Сандра взяла зброю до рук та приїхала в Україну на початку березня, весь цей час вона не покидає поле бою.

Прийняти таке рішення та приїхати на українській фронт Сандру, за її словами, змусив моральний обов’язок. Історію депутатки з Норвегїї розповіли журналісти Time.

Востаннє, коли велика війна була на континенті, моя країна теж потребувала допомоги. Тому для мене це було моральним обов’язком, – каже Сандра журналістам, нагадуючи про нацистську окупацію Норвегії.

Крім того, Сандра впевнена, що на війні втрачають сенс гендерні відмінності та стереотипи. На фронті всі – насамперед воїни, але й розуміє, що її гендер під час війни наражає її на дещо більшу небезпеку, аніж чоловіків. “Буде сексуальне насильство”, – говорить Снадра журналістам, згадуючи випадки гвалтування російськими військовими.

Ви живете один з одним, ви дихайте один одному в потилицю, – говорить Сара Андерсен Ейра про гендерні відмінністості на війни.

Головне, що спонукає Сару продовжувати боротьбу – це бажання зробити так, щоб російни більше не могли чинити подібних злочинів. “Це також велика мотивація, яка підтримує мене”, – каже вона.

Крім того, журналісти Time просять нас не забувати, що в ЗСУ, а також в Іноземному легіоні добровольців більш ніж 15 відсотків воїнів становлять саме жінки.

Нас має бути більше. Ми краще стріляємо, точніше. Чоловіки навіть заздрять нам”, – каже грузинська снайперка Дареджан Майсурадзе, яка має за плечима військовий досвід, а нині застосовує його проти росіян, які принесли нині війну в Україну так само, як колись принесли його до Грузії.

About Author

Марія Сартанія

Марія Сартанія – журналіст, смм-редактор. Досвід роботи – 8 років. Працювала у найкращих глянцевих виданнях України. Вона вміє писати просто про складне, сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua