Жінки на війні Люди

Хто така Юлія Здановська та чому на її честь можуть назвати вулицю у Києві

  • 27 Квітня, 2022
  • 1 min read
Хто така Юлія Здановська та чому на її честь можуть назвати вулицю у Києві

Вулиця Ломоносова в столиці може змінити своє ім’я на честь української математикині Юлії Здановської. У віці 22 років дівчина трагічно загинула під час ракетного обстрілу Харкова армією РФ.

З такою пропозицією до київської влади звернулись представники Київського університету імені Шевченка. На офіційній сторінці вишу закликають долучитись до флешмобу #ВулицяЮлії #JuliasStreet.

“Університетська спільнота звернулася до КМДА та Київради з ініціативою щодо перейменування вулиці Михайла Ломоносова на честь видатної математикині, волонтерки, викладачки, випускниці Українського фізико-математичного ліцею та механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, яка стала жертвою російської загарбницької війни”, – повідомив ректор вишу Володимир Бугров.

Юлія Здановська народилась у Харкові. З 14 років мешкала у Києві на вулиці Ломоносова. Вже з юних років дівчина знала, що хоче присвятити себе математиці. Вона брала участь в олімпіадах та здобувала там призові місця. Юля здала ЗНО з математики на 200 і була у складі команди від України, яка у 2017 році перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат з 44 країн.

В університеті вона обрала для себе факультет комп’ютерної математики. Після закінчення університету, не зважаючи на можливість поїхати працювати за кордон, вона залишилась в Україні та працювала вчителькою у селі на Дніпропетровщині. За словам друзів Юлії, вона мріяла про те, щоб діти по-справжньому кайфували від математики. Також Юля активно займалась волонтерською діяльністю.

Після повномасштабного вторгнення росії, Здановська вирішила допомагати рідному Харкову, вона працювала у штабі оборони міста.

“Сьогодні ім’я Юлії – це символ, який єднає не тільки Харків, Київ чи Дніпропетровщину, а й усю Україну. Символ Божого таланту, світлого розуму, оптимізму, працелюбності, самовідданості… Символ України майбутнього, за яку кожен день бореться наша нація”, – зазначає ректор Володимир Бугров.  

У пам’ять про загиблу математикиню Кафедра математики Массачусетського технологічного інституту організовує безплатний освітній проєкт для старшокласників з України.

Проєкт назвали “Мрія Юлії”. “Юліїна мрія – це безплатна програма для розвитку математики та досліджень, що призначена для обдарованих школярів (9-11 класи) з України”, – розповіли в університеті.

Учні будуть в онлайн-режимі  вивчати поглиблені математичні теми, що виходять за межі шкільної програми,а також брати учать у дослідницьких проєктах Массачусетського університету.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua