Натхнення

Книга тижня: Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі

  • 3 Жовтня, 2022
  • 0 min read
Книга тижня: Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі

Ця книга Віктора Франкла – це історія його життя, коли він протягом трьох років був в’язнем концтаборів Освенцим та Дахау під час Другої світової війни.

Віктор Франкл – австрійський психіатр, психолог, філософ, засновник логотерапії. Він один з небагатьох в’язнів концтаборів, який наважився відверто розповісти про свій досвід. Він намагається відповісти на питання – чи можливо віднайти сенс у житті в ситуації, коли тебе позбавили головного – волі. Ти не належиш собі та ніяк не можеш вплинути на те, що відбувається навкруги. Чи можна у таких умовах просто залишитись людиною?

Франкл розумів, потрапивши до концтабору, у нього є два вибори: або він знайде сенс у житті, або ж швидко помре та стане ще однією жертвою нацистського режиму. Він детально описує відчуття, які переживав та ділиться своїм досвідом, як психологічно не зламатись навіть у найскладніших умовах у світі. Один з таких секретів – змиритись зі своїм становищем та шукати причини для щастя.

Своєю розповіддю, Франкл ніби показує, що людина живе доти, доки в неї є заради кого, або чого жити. Також він навчає кожного, хто читає книгу, не боятись власних емоцій та приймати реальність без прикрас.

Цікаво, що Віктор Франкл зумів не тільки зберегти себе та своє психологічне здоров’я, але й допомагав іншим людям в концтаборі не збожеволіти.

Без перебільшень, ця книга здатна змінити образ думок, особливо в умовах, коли людина переживає важкі часи. А оскільки зараз у кожного з нас в оточенні є такі люди, то можна допомогти їм. Віктор Франкл – унікальний автор, який пережив найважчий досвід: він був євреєм під час Другої світової та мав найнижчі шанси для виживання. Проте своїм прикладом він показав, наскільки жага до життя допомагає вижити в найжахливіших умовах, які тільки можна уявити. І це не просто слова психолога, який сидить і навчає, це його власний досвід.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua