Натхнення

Книжка тижня: Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала

  • 22 Травня, 2022
  • 1 min read
  • 25 Views
Книжка тижня: Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала

Завдяки книзі можна не тільки відволіктися від стрічки новин у воєнний час, але й зрозуміти, що пережили наші предки не тільки у фактах з історії, а у реальній долі конкретної людини.

На цьому тижні наша редакція читала книгу Мірослава Влеклого «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала». І це неймовірна історія про Голодомор українців, про інформаційну війну СРСР та про цинічність західного світу. Чесно кажучи, читаючи її, розумієш, що час іде вперед, а люди, політики та їх відношення до влади зовсім не змінюється.

Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала

Книга написана на основі реальних подій. Це історія про британського журналіста, який відкрив світові правду про Голодомор в Україні. А світ цинічно не захотів її бачити.

Ґарет Джонс чув про Україну з самого дитинства, адже його мати родом з Донецької області. І його мрія була побувати на малій батьківщині мами. Він – успішний журналіст, який робив інтерв’ю з Гітлером та мріє, що зробить матеріал і зі Сталіним.

Його мета – потрапити до СРСР та подивитись на цю країну, про велич якої гомоніла вся Європа. І йому вдається. Москва зустрічає його помпезністю та яскравими морфіновими вечірками, на яких радянська пропаганда і будувала імідж своєї країни серед іноземців. Крім того, селила їх в найкращий готель та чітко контролювала, що саме журналісти мають бачити в СРСР.

Коли Ґарет Джонс потрапляє до України, він бачить голод та терор. Люди не мають їжі, вмирають та навіть їдять тих, хто вже помер. Побачене ранить молодого журналіста в саме серце. Він збирає матеріал та обіцяє собі, що цю інформацію має побачити весь світ. Проте більшість видань відмовляється публікувати  його статті Джонса про Україну, а представники британської влади закликають журналіста забути все, що він бачив, адже Британія готувалась підписати торговий договір з СРСР.

Ґарет Джонс мріяв їздити по світу та писати правду про те, що він бачить навколо. Проте це світ не був готовий до такої журналістики, а гроші для політиків грали набагато більшу роль, ніж людські життя. Ґарет Джонс поплатися за свою любов до правди, – незадовго до 30-річчя його вбили.

Треба зазначити, що книга, яка написана на основі щоденників журналіста, архівних даних та статей про голодомор, легко читається. Вже після перших декількох сторінок забуваєш, що це не художній твір. Вона захоплює та повністю поглинає, а також спонукає аналізувати події, які відбувались у 30 роках минулого століття і, які відбуваються зараз.

About Author

Наталія Вересюк