Країна

Куди донатити гроші та приносити речі переселенцям: повний гайд по допомозі українцям

  • 1 Липня, 2022
  • 1 min read
Куди донатити гроші та приносити речі переселенцям: повний гайд по допомозі українцям

Війна, як би ми важко це не визнавали, об’єднала всю націю заради спільної мети, і тепер ніхто не може залишитися байдужим, бо проблеми окремого громадянина України стали близькими для кожного. «Що я  можу зробити, щоб допомогти?» – мабуть, питання, яке зараз хвилює кожного свідомого українця. І, насправді, способів багато. Найлегше, щоб кожен просто продовжував займатися тим, що вміє найкраще. Нараз пропоную розглянути два способи, які допоможуть вам знайти відповідь на питання, яке було поставлене раніше. Отож, перейдемо до списків фондів для донатів і центрів, куди можна занести речі для переселенців. 

Куди задонатити?

Мабуть, найлегший спосіб допомогти українській армії. Процедура настільки проста, що нагадує алгоритм підписки на Netflix чи Spotify. Утім, основним питанням залишається проблема надійності банківського рахунку, куди ви надсилаєте гроші. Аби не натрапити на шахраїв, уважно перевіряйте інформацію на сайті. Зараз усе частіше організації починають звітувати про свої завершені проекти й покупки для армії у соціальних мережах чи прямо на ресурсі в спеціальному розділі. Щоб полегшити вам процес пошуку надійних фондів для донатів, сьогодні я підготувала список ініціатив, яким сміливо можна довірити власні кошти. І пам’ятайте, що кожна ваша навіть незначна пожертва, здатна врятувати чиєсь життя. 

Благодійний фонд «Повернись живим»

Фонд, що допомагає українській армії ще з 2014 року й має на меті зробити збройні сили України ефективнішими, зберегти життя наших військових і дати їм можливість системно протидіяти ворогові. Організація закуповує телевізійну оптику, квадрокоптери, автомобілі, системи захисту й розвідки. Також інструктори благодійного фонду «Повернись живим» проводять курси для підготовки саперів, операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА), артилеристів і снайперів, а ще навчають домедичній допомозі й сприяють проведенню секретних місій ( про які обіцяли розповісти вже після перемоги). 

Зусиллями фонду з періоду 2014 року вже вдалося зібрати близько 3 мільярдів гривень. Він має прозору звітність, тому можете не перейматися через те, що кошти надійдуть не туди, куди потрібно. Крім того, аби впевнитися в цьому, кожну пожертву чи закупівлю можна легко відслідковувати в режимі реального часу.

Уся інформація й реквізити знаходяться на офіційному сайті фонду «Повернись живим».

Благодійний фонд Сергія Притули

Фонд, про який знає, мабуть, кожний українець, що вже встиг задонатити на байрактари або поширив інформацію про збір у своїй сторіс. Утім, організація не тільки підтримує українську армію та ТРО, але й збирає гуманітарну допомогу. Усі гроші, що надходять, потрапляють у загальний волонтерський фонд коштів Сергія Притули. Звіти про витрати ви легко зможете знайти на сторінках у соціальних мережах засновника. 

Детальніше про фонд і способи задонатити можна прочитати на офіційній сторінці благодійної організації Сергія Притули.

Армія SOS

Організація забезпечує армію БПЛА (безпілотними літальними апаратами), сучасним артилерійським програмними забезпеченням та засобами радіорозвідки. Громадська ініціатива «Армія SOS» нагороджена чисельними грамотами за її вагомий внесок у підтримку ЗСУ за надання допомоги військовослужбовцям. Варто додати, що організація покращує оборонну здатність України ще з 2014 року.

Більше про «Армію SOS» можна дізнатися на офіційному сайті (є переклад сайту на англійську й німецьку мови).

KOLO

KOLO — це команда топів продуктових компаній, які створили фонд оперативної допомогти ЗСУ. Організація створена 6 березня за ініціативи Kyivstar, Readdle, Parimatch, Reface, Vimeo, Projector, ЛУН, Wise, які проводять активну PR-компанію, щоб люди з усього світу могли легко долучитися й допомагати.

Про те, як працює KOLO можна дізнатися на офіційному сайті.

People’s Project.com – Всеукраїнський центр волонтерів

«Народний проект» – це об’єднання небайдужих людей і волонтерів. Із 2014 року вони продовжують реалізовувати благочинні проекти в галузі оборони, медицини та суспільних ініціатив, в яких вбачають перспективи для країни. Також «Народний проект» – це 100%-ва прозорість. Завдяки сучасному сервісу LiqPay ваш донат на проект можна буде переглянути в списку грошових надходжень. 

А більше про «Народний проект» читайте на офіційному сайті.

Куди занести допомогу для переселенців?

Допомагати можна й речами, якими ви вже не користуєтеся і вони припадають пилом на полицях, але могли б стати в нагоді тим, хто зараз втратив усе й потребує банальні предмети побуту, одяг чи взуття. Варто пам’ятати, що заносити в центри варто тільки те, чим із радістю поділилися з другом або віддали комусь близькому. Речі мають бути в задовільному стані і виглядати акуратно. 

Laska 

Куди нести речі: м. Київ, вул. Малопідвальна, 15, вул. Липинського, 3

Час роботи: щодня 11:00 – 18:00

Збирають одяг, взуття і сумки.

Rechi Support

Ініціативна група в Instagram’і, яка приймає точкові запити про допомогу, а вже потім люди відповідають на прохання у дірект акануту й особисто відправляють речі через відділення Нової пошти. 

Посилання на сторінку тут.

Соціальний магазин «ДоброЗАХИСТ»

Куди нести речі: Хмельницький, вул. Шевченка, 3

Час роботи: щодня з 11:00 до 15:00

Посилання на сторінку.

 «ДоброЗАХИСТ» – це магазин соціального одягу для переселенців. Ініціатива створення цього проекту належить волонтерами з об’єднання «Захист». Плюс, окрім допомоги з одягом, також можна покласти гроші на ЗСУ до скриньки, яка знаходиться в приміщенні. 

Карітас 

Куди нести речі: Івано-Франківськ, вул. Криховецька, 102

Час роботи: із понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 17:00

Посилання на сторінку.

Особливість цієї організації у тому, що вони збирають допомогу не лише із речей і взуття, але й із продуктів харчування і засобів гігієни. Фонд орієнтується на закордонні передачі, та охоче приймає товари від місцевих. Головна умова, звичайно, охайність і задовільний зовнішній вигляд речей. Також фонд проводить благодійній акції, де роздає все необхідне людям, що були змушені залишити свій дім.

Гуманітарний штаб у спорткомплексі «Юність»

Куди нести речі: Ужгород, вул. Заньковецької, 5

Час роботи: щодня з 10:00 до 18:00

У спорткомплексі «Юність» приймають товари першої необхідності, одяг, взуття, подушки, ковдри, іграшки для дітей. Найбільше потребують речей для хлопців-підлітків. 

Благодійний фонд «YangolyUA»

Куди нести речі: Київ, вул.Кирилівська, 103, територія психіатричної лікарні, 12 корпус (адмінбудівля)

Час роботи: щодня з 12:00 до 18:00

Посилання на сторінку.

Фонд відправляє посилки з допомогою в Маріуполь, Харків, Миколаїв й у інші міста, де люди зараз найбільше потребують підтримки. Волонтери збирають одяг, товари гігієни, текстильні вироби, побутові прилади та дитячі іграшки.

Центр науки Тернополя

Куди нести речі: Площа Героїв Євромайдану, 4

Час роботи: цілодобово

Зараз збирають ковдри, одяг, каремати, килимки, засоби особистої гігієни, їжа тривалого зберігання тощо. За деталями можна звернутися за номером телефону 0978194287.

Благодійний фонд «Життєлюб»

Куди нести речі: DREAM berry (Дрім Таун 2), Оболонський просп., 21

Приймають одяг, постільну білизну тощо.

UA Helpers

Це база волонтерської допомоги та запитів про допомогу. Там можна як опубліковувати запити, так і приймати їх. У сайту зручний інтерфейс, інформація актуальна й постійно оновлюється й обробляється. 

UA Helpers об’єднує тих, хто готовий допомогти із тими, хто зараз потребує цього. 

Посилання на сайт.

Сервіс «Речі, які допомагають»

Працює в Одесі та Києві. Передати одяг можна за допомогою контейнерів, а карту з ними можна легко знайти онлайн.

Актуальними зараз є запити про сезонне взуття. 

About Author

Єлизавета Даценко