Всі новини Країна

Легендарні українські воїни, яких знають у всьому світі

  • 22 Квітня, 2022
  • 1 min read
  • 28 Views
Легендарні українські воїни, яких знають у всьому світі

Зараз світ захоплюється мужністю, силою духу та справністю українських солдат. І це не перебільшення. «Ви не вистоїте довше 3 діб», – казали західні експерти та деякі політики. Але ми не тільки вистояли, але й змогли показати всього світові, що наша армія – одна з найсильніших.

Про силу та міць українських воїнів ходили легенди ще з часів Київської русі. А про вміння наших козаків знали навіть у тогочасній Англії. Сьогодні ми пропонуємо згадати найвідоміших українських воїнів. І це лише перша п’ятірка, про інших ми обов’язково поговоримо в наших наступних матеріалах.

Святослав Хоробрий

Син мудрої княгині Ольги славився не тільки вмінням вирішувати навіть найскладніші питання, але й волею до перемог. Більшість років свого правління він провів у походах, разом зі своїми солдатами. Він вмів бути сильнішим за свій страх, не був вибагливим до умов під час походів та ніколи на нападав на ворогів, не повідомивши про свої наміри.

«В поході він їв м’ясо диких звірів, яке пік на вугіллі, не боявся холоду, спав без шатру, під відкритим небом», – писав про Святослава Нестор Літописець. Він також підкреслював, що київського князя боялись вороги, але в той же час відносились з великою шаною.

Святослав Хоробрий почав свій воєнний шлях з похожу на Хазарський каганат, розгромивши його. Також він ходив в походи проти болгар та навіть кинув виклик імператору Візантії, не дивлячись на те, що військо імператора мало перевагу в кількості солдат в 10 раз.

Помер Святослав, як і годиться справжньому воїну, на полі бою, в нерівній битві з печенігами.

Іван Підкова

Іван Підкова – славетний гетьман Запорізької Січі. Своє прізвище отримав від того, що полюбляв згибати та розгинати підкови.

Він став відомий завдяки походам проти кримських татар. Крім того, він не побоявся звільнити молдаван він турецького іга. Однак Підкова не був сильним у політиці та не зміг знайти союзників для подальшого утримання сильного турецького війська.

Помер у Львові, куди приїхав начебто на зустріч з королем Польщі, на якій мав обговорити підтримку поляків в боротьбу із турками. Проте його заарештували, а згодом стратили.

Петро Сагайдачний

Петро Сагайдачний – один з найвеличніших полководців Європи свого часу. В багато чисельних походах він проявив себе як вправний командир та сильний воїн.

Під командуванням Сагайдачного козаки здійснили успішні походи проти Кримського ханства та Туреччини. Сагайдачний також разом із поляками боровся з Російською імперією та взяв Москву в осаду.

Крім того, гетьман зіграв ключову роль під час розгрому 300-тисячної турецької армії під Хотином. Ця битва стала останньою для Сагайдачного.

Євген Коновалець

Євген Коновалець вважається батьком української армії 20-го сторіччя. Саме він заснував армію Січових Стрільців.

Разом із побратимами утворив Курінь Січових Стрільців, який згодом став одним з найсильніших підрозділів армії УНР.

Не дивлячись на поразку в боротьбі за УНР, Коновалець не втрачає віру у боротьбу за незалежність України.  Він створює Українську воєнну організацію та починає підпільну боротьбу з окупантами.

На жаль, був вимушений емігрувати в Австрію, хоча і там продовжував боротьбу за незалежність України. Був вбитий під час спецоперації НКВД.

Роман Шухевич

Роман Шухевич – генерал-хорунжий, головнокомандуючий Української повстанської армії. Свій перший військовий досвід Шухевич отримав у рядах польської армії. Був членом Української воєнної організації, через діяльність в якій потрапляє спочатку до концтабору, а потім – в тюрму.

Саме Шухевич розробляв тактику та будував воєнне крило Організації українських націоналістів. В 1943 року стає Головним командиром УПА та бере псевдонім Тарас Чупринка.

До 1950 року є лідером боротьби з окупаційним режимом за незалежність України. Закинув у бою біля Львову.

About Author

Наталія Вересюк