Новини

«Мрії дітей міста Марії»: діти з Маріуполя знімуть фільм з українськими режисерами

  • 2 Вересня, 2022
  • 1 min read
«Мрії дітей міста Марії»: діти з Маріуполя знімуть фільм з українськими режисерами

З 23 серпня триває благодійний кінотабір для дітей, що пережили окупацію в Маріуполі. Під наглядом професійних кураторів Ukrainian Film School вони знімають власний короткометражний фільм. 

Це вже друга «зміна» проєкту благодійних Кіноканікул – першими участь у кінотаборі взяли діти з деокупованих територій на Київщині. Організатори проєкту впевнені, що крім отриманих знань та навичок, гра в кіно допомагає дітям подолати перенесений стрес та відчути впевненість у власних силах і віру у щасливе завтра.

Разом з викладачами-практиками 14 учасників створюють сценарій, підбирають локації, реквізит, костюми і працюють з камерою. Герої проєкту – діти віком від 8 до 15 років. 

«Мрії дітей міста Марії» – документальний фільм, в якому діти діляться своїми історіями та розповідають, про що мріяли раніше і про що мріють зараз. Режисером-постановником стрічки виступив Тарас Ткаченко – куратор режисерського курсу кіношколи та автор кінохітів «Чорний ворон» та «Гніздо горлиці». Оператором-постановником — випускник та викладач кіношколи Євгеній Васильченко («Доброволець»).

«Учасники проєкту – діти, які вибрались з тимчасово окупованого Маріуполя. Діти, які не лише чули про війну, але й бачили її на власні очі. У нашому документальному фільмі ми хочемо поговорити про мрії. Для нас – це можливість дізнатися, про що діти мріяли раніше і якою є їхня найзаповітніша мрія зараз», – поділилася генеральна продюсерка проєкту та засновниця Ukrainian Film School, Альона Тимошенко.

За офіційними даними, російські окупанти вбили в Маріуполі близько 87 тисяч людей. 

Прем’єра стрічки відбудеться 4 вересня, деталі та місце показу опублікують на сторінці Ukrainian Film School. 

About Author

Марія Сартанія

Марія Сартанія – журналіст, смм-редактор. Досвід роботи – 8 років. Працювала у найкращих глянцевих виданнях України. Вона вміє писати просто про складне, сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua