Жінки на війні Люди

«Пташка» Азовсталі повернулась додому: історія Катерини Поліщук

  • 22 Вересня, 2022
  • 1 min read
«Пташка» Азовсталі повернулась додому: історія Катерини Поліщук

Вона підтримувала всіх тих, хто був на Азовсталі навіть у найважчі моменти. Вона вірила у життя та знала, що сила духу важливіша за будь-яку зброю. «Пташка» Азовсталі співала під ворожими обстрілами та вірила у перемогу.

Катерина Поліщук разом з іншими азовцями потрапила до російського полону. Про неї не було відомо нічого досить довгий час, проте у першій половині вересня росіяни виклали відео з дівчиною. А вже в ніч на 22 вересня «Пташка» повернулась до України. Жива та здорова.

Цікаво: загалом і ніч на 22 вересня додому повернулось 215 українських героїв, 188 з них – захисники Азовсталі.

Хто така «Пташка Азовсталі»

Справжнє ім’я «» Пташки – Катерина Поліщук. Їй 21 рік, вона – парамедик з Тернопільщини. Взагалі за освітою Катерина акторка, проте за покликом серця вона закінчила медичні курси, щоб допомагати людям на Сході України. В листопаді 2021 Катерина приєдналась до батальйону Госпітальєри.

Коли почалась повномасштабна війна, Катерина поїхала до Маріуполя, щоб надавати медичну допомогу. Після того, як госпіталь розбомбили, вона потрапила на Азовсталь, де поруч с полком Азов захищала місто до останньої можливості. Родина дівчини дізнались, що донька в Маріуполі лише на початку березня.

За словами мами, Катерину почали називати «Пташка» ще у школі. Вона брала участь у конкурсі малюнків та зобразила пташку, калину та символ українства – тризуб. Так і з’явилось її нове ім’я.

Любов до співу у дівчини також була з дитинства. А саме до українських пісень її привчила мама, яка кожного вечора, перед сном, співала донечці. Згодом Катерина почала навчання в музичній школі, вона вивчала гру на бандурі та вокал.

Після 9 класу дівчина вступила до музичного училища, а після його закінчення вирішила спробувати себе в чомусь іншому. Чомусь на той час поруч з мистецтвом вона себе не бачила. Оскільки Катя любила мотоцикли, життя занесло її до київської мотошколи The Riders. Катя по-справжньому закохалась у байкерське ремесло.  Але її цікавила і можливість допомогти Україні у важкі часи. Саме тому вона двічі пройшла медичні курси та вирішила ще раз кардинально змінити своє життя.

Пишаймося та вітаємо вдома!

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua