Новини

Сергій Жадан отримав літературну премію імені Єжи Ґедройця

  • 17 Серпня, 2022
  • 1 min read
Сергій Жадан отримав літературну премію імені Єжи Ґедройця

Український письменник Сергій Жадан отримав польсько-білоруську літературну премію імені Єжи Ґедройця. Про це він повідомив у своєму Фейсбуці.

«Історія робить іноді дуже химерні кроки, її маршрути іноді складно прорахувати, проте в моменти найбільш значимі, найбільш вирішальні, історія зазвичай просвічує внутрішньою логікою. Так і в ситуації з цією війною все стало на свої місця, стало очевидно, хто є справді добрим і відважним сусідом, народом, сповненим гідності та поваги до іншого, а хто є мертвотним геополітичним покручем, начиненим комплексами, розладами та наскрізним глибоко вкоріненим шовіністичним безумством», — зауважив Жадан.

Премія Єжи Ґедройця була заснована у 2011 році. Її присуджують за найкращу прозову книжку, опубліковану білоруською мовою у таких жанрах, як «художня проза» та «есеїстика». Засновники премії-  Посольство Республіки Польща в Республіці Білорусь, Польський інститут у Мінську, білоруський PEN-центр і Спілка білоруських письменників.

Головна мета премії – вшанувати публіциста та політика Єжи Ґедройця. Як відомо, він був прихильником добрих відносин між Польщею, Білоруссю, Литвою та Україною та усіляко підтримував культурних діячів цих країн.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua