Люди

Цікаві факти про Толкіна, який кохав свою дружину все життя та заснував новий жанр літератури

  • 9 Вересня, 2022
  • 1 min read
Цікаві факти про Толкіна, який кохав свою дружину все життя та заснував новий жанр літератури

Поки фанати «Володарю перснів» негативно відгукаються про новий серіал «Володар перснів: влада перснів» за мотивами творів Джона Рональда Руела Толкіна про Середзем’я, події якого відбуваються до основних подій трилогії «Володар перснів», редакція     вирішила згадати цікаві факти з біографії Толкіна.

Сам серіал ми плануємо подивитись, коли вийде весь сезон, щоб не робити висновків раніше часу.

Народився не в Британії

Не дивлячись на те, що батьки Толкіна були родом з Великої Британії, майбутній письменник народився в ПАР, а Африці. Коли Джону було 3 роки, його батько помер, сім’я залишилась на грані бідності, тому мати Толкіна прийняла рішення повернутися до Англії.

Був хоумскулером

Джон Р.Р. Толкін знаходився на домашній формі навчання та був досить старанним учнем. Цікаво, що мати прищепила йому любов до ботаніки. Йому подобалось малювати пейзажі та вивчати іноземні мови. Вже в 4 роки він навчився читати. А його одним з улюблених творів була «Аліса в країні чудес» Льюїса Керрола.

Залишився сиротою

Коли Толкіну було 12 років, його мати померла від цукрового діабету. Він та його брат потрапили під опіку до священника Френсіса Моргана. В 12 хлопець вже знав латину та грецьку мову, та вигадував власні мови. Це було його основним хобі.

Займався науковою діяльністю

Коли дружина Толкіна Єдіт Мері народила первістка Джона, батько сімейства долучився до роботи над створення оксфордського словника. Він займався етимологією слів германського походження на букву W.

Дещо пізніше Толкін став наймолодшим професором в університеті Лідса, а згодом працював і в Оксфорді.

Працював над «Володарем перснів» 10 років

Свою роботу над «Володарем перснів» Толкін почав у кінці 1930-з років, і закінчив її в 1948 році. Написання твору йшло досить повільно, адже Толкін поєднував письменництво з роботою в університеті. А ще у нього було 4 дітей, які також потребували уваги.

Цікаво, що на написання деяких персонажів «Володарю перснів» письменника надихнули іграшки його дітей.

Головними героями «Володаря перснів» могли стати Бітлз

Стенлі Кубрик задовго до екранізації «Володаря перснів» планував зробити неймовірний кінопроєкт, в якому головні герої зіграли б учасники легендарного гурту Бітлз. Пол Маккартні мав зіграти Фродо, Джордж Харрісон – Гендальфа, Рінго Старр – Семуайза Гемджи, а Джон Леннон – Голлума.

Толкіну не сподобалась така ідея, оскільки він не був поціновувачем гурту.

Нобелівський комітет не визнав таланту Толкіна

У 1961 році Клайв С. Льюїс висунув ідею подати кандидатуру Толкіна на Нобелівську премію з літератури. Однак комітет не прийняв заявку, мотивуючи свій вчинок тим, що «проза Толкіна не є прозою найвищого класу».

Кохав дружину все життя

Толкін не один раз говорив, що все життя любив лише одну жінку, і це була його дружина. Після того, як вона померла у 1971 році, він дуже сильно сумував за нею. Він сам говорив, що не може до кінця уявити своє життя без найкоханішої на найближчої людини. Через 21 місяць після смерті дружини, помер і він.

Подружжя поховане в одній могилі.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua