Культура

У кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно»

  • 23 Січня, 2023
  • 1 min read
У кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно»

Фестиваль ізраїльського кіно пройде з 16 по 19 лютого у кінотеатрі «Жовтень».  Глядачі зможуть побачити 4 ізраїльські фільми,, серед яких номінанти й лауреати премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми-учасники Хайфського кінофестивалю.

Фільми показуватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Відкриє фестиваль драма «Образ перемоги». Вона заснована на реальних подіях, а її сюжет перенесе глядача у події, коли озброєні формування Єгипту здійснювали рейди на комуну євреїв Ніцанім.

Фільм отримав премії Ізраїльської кіноакадемії за Найкращі операторську роботу та грим. Більш того,«Образ перемоги» став найдорожчим ізраїльським фільмом за всю історію.

Продовжить програму робота «Доброго ранку, синку», яка розповідає про драму сім’ї, яка стикнулась з воєнними випробуваннями.

Поранений солдат, який разом з лікарями бореться за власне життя: картина показує, що переживає він сам, його близькі та друзі.

Крім того, у добірці є і комедія «Паризький бутік». Цей фільм був знятий разом із французькими колегами. Кіно розповідає про пригоди двох жінок у Єрусалимі.

У 2020 році цей фільм отримав шість номінацій на премію Ізраїльської кіноакадемії.

Четвертий фільм фестивалю «Аж ось де ми» розповідає історію чоловіка, який присвятив своє життя вихованню сина з аутизмом. Коли хлопець стає дорослим, він має переїжджати від батьки до спеціалізованого закладу, проте планує втечу звідти.

У 2020 році фільм був відібраний до офіційної програми Каннського фестивалю, а на батьківщині вона здобула премії Ізраїльської кіноакадемії за найкращі режисуру, сценарій, роботу акторів першого й другого планів.

Фестиваль ізраїльського кіно у Києві відбудеться під гаслом   «Кіно незламності».  Це досить символічна назва, бо незламність є спільною рисою народів Ізраїлю та України. Подія відбудеться  за підтримки «Артхаус Трафік» і посольства Ізраїлю в Україні.

About Author

Неля Власенко