Новини

У Найробі з’явився мурал, який розповідає африканцям про Україну

  • 17 Березня, 2023
  • 1 min read
У Найробі з’явився мурал, який розповідає африканцям про Україну

У столиці Кенії, місті Найробі, представили мурал-триптих про Україну, який створили вуличні художники з України та Кенії.

Мурал у Найробі став останнім у серії The Wall. Це проєкт, в рамках якого художники створювали мурали у Відні, Марселі, Берліні та Брюсселі. Автори муралу в Найробі – художники з Кенії Moha і Eliamin Ink і українські художники Аліна Коник, Андрій Ковтун і Нікіта Кравцов. Свою роботу вони назвали Grains of Culture (Зерна культури).

Мета муралу – розповісти жителям Африки про України. А саме, що з України до Африки прилітають птахи; що Україна наразі бореться з колоніальною державою; що саме Україна поставляє зерно до країн африканського континенту.

«The Wall — символ опору, стабільності та захисту, яка відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами. Україна має справу із зовнішнім демоном. Але метафора дозволяє почати діалог про ставлення світу до України як „ми і вони“. Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою», — прокоментувала ідею проєкту його кураторка Катя Тейлор.

About Author

Волкова Марина