У Нацбанку зараз справжній апокаліпсис, який торкнеться всіх

У Нацбанку зараз справжній апокаліпсис, який торкнеться всіх. Кирило Шевченко остаточно став Арбузовим, а українська банківська система відправляється в нове ралі, яке знову закінчиться банкопаду – як в 2014 році. Тільки тепер в цю діру ухнути ще страхові компанії і ломбарди.

Зміни настільки тектонічні, що я вчора не встигав формувати позицію, у міру того як з’являлися нові дані.
Вчора у відставку в повному складі пішов майже все керівництво одного з найбільш ключових і великих департаментів Нацбанку – Департаменту ліцензування НБУ. Про відставку заявили майже всі керівники від начальника департаменту Олександра Бевза до заступників деяких управлінь. Причину відставки я процитую – «Ми відмовляємося відступаті від Принципів, бо Розуміємо, до якіх НАСЛІДКІВ для країни це прізведе.»
Подібного одночасного звільнення всього керівництва за такими секторами відповідальності не відбувалося НІКОЛИ в історії України, аналогів немає. Які це матиме наслідки – не знає поки ніхто, так як Департамент ліцензування – один з ключових. Це не те, що вони ліцензію видали і потім сидять курять – це департамент погоджував менеджмент всіх банків, доступ на ринок нових банків і компаній, перевіряв зміни в капіталі і структуру акціонерів, ем енд агов, оцінку корпуправленія і багато-багато чого ще. Тому і Департамент один з найбільших в НБУ. Саме в цьому департаменті інформація від Пруденція, нагляду, моніторингу та багато чого іншого перетворювалася в власне юридичні наслідки, які голосувало Правління НБУ.

Слідом за Департаментом ліцензування (і в підтримку їх позиції) пішов глава Департаменту Фінансової стабільності Віталій Ваврищук. Принципи фінансової стабільності з Кирилом Шевченком теж несумісні виявилися. Або одне, або інше. Окремого поста Ваврищук не писав, просто приєднався до заяви команди Департаменту ліцензування. Аналогічно в коментарях до посту Бевза про своє рішення покинути Національна Банк заявила також начальниця проектів і програм Департаменту ліцензування Наталя Гудима.

Я опитав ринок – все в паніці, тому що йдуть не “7 трудових одиниць», як пише прес-служба НБУ – йдуть ключові співробітники, які роками все це тримали на плечах і відбивали схемщиків.

Справа в тому, що при такому масовому звільнення просто не вийде підняти співробітників з рівнів нижче, тому що пішли майже всі, хто приймав рішення. Пішли, розуміючи що рішення їм приймати ніякі більше не дадуть, а треба буде тільки підписувати прийняті кимось ще рішення. Тепер доведеться набрати нових людей з боку. Людей з красивими резюме, які підпишуть що завгодно.

Постійні читачі моїх заміток знають, що в останній рік з НБУ звільняються люди всупереч своїй волі, навіть якщо подають заяву, де написано, що «прошу звільнити мене за власним бажанням». Цей випадок абсолютно аналогічний.

Керівництво Департаменту ліцензування прямо заявило, що вони хочуть працювати в Нацбанку. Але не можуть, тому що усвідомлюють, що буде з країною, якщо вони будуть працювати погано. А працювати добре їм не дають. Хороший самурай в ситуації ганьба або смерть, завжди, не замислюючись, обирає смерть. Ось вони і вибрали.

І це майже не фігура мови. Одночасне публічне звільнення і заяву про справжні причини звільнення – це дуже сміливий крок, враховуючи яка кругова порука в банках і які потенційно Кирило може влаштувати їм проблеми. Саме тому всі почали звільнятися одночасно: щоб він не міг наздогнати кожного поодинці. На відміну від тієї ж Рожкової, у співробітників департаменту ліцензування НБУ не було можливості послати Кирила куди подалі: їх посади нічим не захищені, і кожен день вони підписують сотні документів.

Ось список людей, які ризикнули своєю кар’єрою, для того щоб повідомити всій країні і всьому банківському сектору, що нас чекають ДУЖЕ ВЕЛИКІ ПРОБЛЕМИ.

Директор департаменту Ліцензування – Олександр Бевз
Заступниця директора департаменту – Катерина Жебанова
Начальник управління Ліцензування банків та кредитних спілок Dmytro Tkachuk та его заступник Bohdan Ilchenko
Начальник управління Ліцензування страхових компаний Дмитро Смаль
Начальник управління Romaniuk Vadym, Який відповідає за фінансові компании та Платіжні системи
Заступник начальника експертно-аналітичного управління Dasha Dashkevych та Головні ЕКСПЕРТИ цього управління Evgen Vorobyov та Stefan Dzhenkov
Керівник проектів и програм Департаменту Ліцензування Наталія Гудима
Директор Департаменту Фінансової стабільності національного банку Віталій Ваврищук

Я безмежно вдячний всім цим людям за їх вчинок. Здогадуюся, чого вам це коштувало, дякую і сподіваюся що ми все, громадянське суспільство і політики, як-то зможемо вам допомогти. Дорогі читачі, я залишу посилання на пости в коментарях – скажіть цим людям спасибі (там вже сотні коментарів від колег). Не те щоб це сильно когось врятувало, але, думаю, ці подяки важливі для нас самих.

Я безмежно вдячний і тим, хто залишається в системі НБУ і протидіє банді Шевченко, не даючи їм узурпувати НБУ. Якщо ви читаєте ці слова – ви і є опір. Спасибі вам.

Централізація прийняття рішень Шевченко і його звичка самому вказувати всім, що їм робити і куди йти, унеможливлюють якісну та відповідальну роботу всіх ключових структур в Нацбанку. Немає тепер ніякої експертність ні в яких питаннях, є воля начальничка, яку треба виконувати. А думка своє краще залишити при собі, а в ідеалі взагалі бажано його не мати.

Залишаються окремі осередки опору, але на кожного з решти у глави НБУ Кирила Шевченка і його друзів корупціонерів вистачить каральних заходів.

Це саме анігіляція, тотальне і послідовне руйнування структури НБУ, яке я описував ще давно. Просто тепер м’ясорубка докрутили до логічного кінця. Тепер етап коли тих, кого не вдалося корумпувати або зламати, заганяють на бійню.

Що на все це говорить сам НБУ?
Прес-служба НБУ заявила, що все добре, спите спокійно, добрі люди, вже опівночі, все добре, хліба, вина – і життя повне. Нема про що турбуватися, адже списковий склад Департаменту ліцензування 107 одиниць і всі як один готові до роботи. Так і написали «107 одиниць». Прям в кращих традиціях відомого адепта плюралізму і колегіальності Геннадія Адольфовича Кернеса – «Ти кнопка БЛД». Ти кнопка, ти одиниця, ти гвинтик, вас там 107 таких, одні пішли, тільки й того, інших поставимо. Технократи! І весь гумор ось у чому: насправді в Департаменті ліцензування працює близько 70 осіб, а не 107. Ось такі у нас технократи. Здається, главі НБУ теж не завадило б здати ЗНО з математики, ну або хоча б порахувати по головах співробітників, поки все не розбіглися.
Ну це публічно.

А кулуарно вони ниють, що це спецоперація, що всіма звільнилися зманіпульованою, обдурили їх і за всім цим стоїть всемогутня Рожкова. Хлопці, в НБУ гіпнотизерів і фокусників немає. Департамент ліцензування очолювали люди, які після 2015 самі ручками збирали той формат банківської системи, який увійшовши в коронакрізіс втратив лише ОДИН банк. Ну як би сумнівно, що ними можна так легко маніпулювати, або сумнівно, що вони не віддавали собі звіт в тому, що вони приносять в жертву своє майбутнє.

Таке не досягається маніпуляціями, таке не купують за гроші, на таке нікого не переконаєш з боку.
Дорогі Кирило Євгенович Шевченко, дорога Галина Олександрівна Калачова, глава прес-служби НБУ, яка ставить в ЗМІ за брудний кеш джинсу і чорний піар проти ДемСокіри.
Я розумію, що вам складно це зрозуміти, але подібне називається принципами.
Просто є люди з принципами, які знають, що повинні і роблять, що можуть, поки є можливість робити. Є люди з принципами, які можуть встати і сказати правду, і їх неможливо залякати нічим. І хрін ти цими людьми сманіпуліруешь і хрін ти їх у чомусь переконаєш (ви ж намагалися, так, Кирило Євгенович?).
Але тепер то людей з принципами вижили і наберуть нових.

Нові вже не будуть виходити на мороз і не будуть розповідати, що Кирило Євгенович пріючи намагається помацати банківське ліцензування і фінансову стабільність в дивних місцях. Свою чорну справу за розбещення української банківської системи Кирило Євгенович зможе робити тихо. Далі почнеться спуск в безодню.
Принаймні, такий у Шевченка план – набрати замість старих людей нових “одиниць”, і відправити банківську систему України, а значить всі наші гроші і всю нашу економіку в безодню.

Але, на щастя, у Шевченка ще є ми з вами. І наш план дещо іншою. Щоб в безодню відправилася не економіка, а тільки особисто сам Шевченко з усіма своїми чудовими планами.

Тому я бажаю всьому відділу Бевза та всім, хто вчора здійснив свій героїчний демарш, щоб “ви не знайдете роботу в банківському секторі, поки Шевченко глава НБУ” тривало не довше кількох місяців.
Тому я закликаю всіх в рамках підтримки сміливців поділитися цією рамкою, яку створив один зі звільнених Шевченко раніше співробітників НБУ. Є ж у нашій країні і в нашій історії Шевченко здорової людини, а не Кирило Євгенович.

Давайте підтримаємо тих, хто знайшов в собі сміливість встати і назвати речі своїми іменами. І давайте покажемо, що нам, українцям, не все одно, і ми не хочемо бачити нових Коломойський і Суркісів, нових пірамід і неминучих банкопаду. Якщо ми дозволимо захопити НБУ новому Арбузова, то результатом стане те, що було при Януковичі.

І це відчує на собі кожен українець.
УПД. Поки я писав свій пост стало відомо про звільнення Артема Клюка – начальник управління ризиків Департаменту фінстабільності. Так само Ліга анонсувала звільнення ТРЕТЬОГО (!!!) глави департаменту – глава Депаратаемнта виїзних перевірок Новиков теж йде.
Упд2. Ще один. Сьогодні повідомив що звільняється Олег Новаковський – Директор Департаменту супроводження кредитів, Який відповідає зокрема за рефінансування

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *