Українські полярники тепер вивчають поведінку китів за допомогою дронів

Відтепер українські полярники мають змогу вивчати поведінку китів за допомогою дронів. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
За словами науковців, це допоможе їм точніше вивчати китів. Довжина горбатих китів – 13-15 метрів, а синіх китів – 30 метрів. Через таки габарити науковці не мали змогу вимірювати точну довжину тварин з човна або ж берега. А дрони зможуть допомогти в цьому завданні.

«Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі», – пояснила дослідниця китів, співробітниця відділу біології і екології НАНЦ Оксана Савенко.

Можливість визначати точний розмір кита допоможе робити правильні висновки про його вікову категорію та вгодованість. Також науковці зможуть вивчати стан популяцій китів та якість кормової бази.Також за допомогою дронів науковці мають дослідити поведінку китів: наприклад, як самиці навчають маленьких дитинчат самостійному живленню, як кити проводять спільне полювання і так далі.