Новини

Українські полярники тепер вивчають поведінку китів за допомогою дронів

  • 10 Березня, 2023
  • 1 min read
Українські полярники тепер вивчають поведінку китів за допомогою дронів

Відтепер українські полярники мають змогу вивчати поведінку китів за допомогою дронів. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

За словами науковців, це допоможе їм точніше вивчати китів. Довжина горбатих китів – 13-15 метрів, а синіх китів – 30 метрів. Через таки габарити науковці не мали змогу вимірювати точну довжину тварин з човна або ж берега. А дрони зможуть допомогти в цьому завданні.

«Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі», – пояснила дослідниця китів, співробітниця відділу біології і екології НАНЦ Оксана Савенко.

Можливість визначати точний розмір кита допоможе робити правильні висновки про його вікову категорію та вгодованість. Також науковці зможуть вивчати стан популяцій китів та якість кормової бази.Також за допомогою дронів науковці мають дослідити поведінку китів: наприклад, як самиці навчають маленьких дитинчат самостійному живленню, як кити проводять спільне полювання і так далі.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua