Новини

Український борщ – об’єкт культурної спадщини ЮНЕСКО

  • 1 Липня, 2022
  • 1 min read
  • 15 Views
Український борщ – об’єкт культурної спадщини ЮНЕСКО

Український борщ став частиною списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує охорони. Таке рішення було ухвалено сьогодні, на засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини.

“Перемога у війні за борщ – наша!” – саме так повідомив цю новину  міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Фейсбуці.

“Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ – це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО”, – додав Такаченко.

Питання українського борщу було розглянуто за ініціативи міністерства культури, кухаря Євгена Клопотенка та експерти Марини Соботюк.

Взагалі це питання в ЮНЕСКО мали розглянути в 2023 році, але російська воєнна агресія проти України ставить під загрозу українську культуру, тому дату розгляду було перенесено.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua