Новини

В Україні хочуть ввести покарання за цькування на робочому місці

  • 17 Серпня, 2022
  • 0 min read
В Україні хочуть ввести покарання за цькування на робочому місці

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону про покарання за цькування на робочому місці. Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина, яка й виступила ініціаторкою цього законопроєкту.

Головна мета закону – захист учасників трудових відносин від цькування та встановлення адміністративної відповідальності за такі дії. На законодавчому рівні цькування на робочу місці (або мобінг) визначатиметься у таких формах:

  • економічний тиск – утискання в оплаті праці;
  • психологічний тиск – створення образливої атмосфери на роботі, наклепи, висміювання та нерівномірний розподіл роботи між працівниками. А також: не запрошення на зустрічі і наради, свідома ізоляція працівника.

Проєкт закону зобов’язує роботодавця вживати всі необхідні заходи, щоб створити комфортні умови для роботи: як у питаннях фізичної безпеки, так і психологічної. Також він гарантує працівникам захист від цькування та відшкодування шкоди.

«Наступний крок – ухвалити законопроєкт. За ці дії мають бути жорсткі штрафи. Адже, як показує практика, мобінг може призвести не лише до психологічної напруженості чи депресії, а навіть до самогубства», – наголосила Гришина.

About Author

Наталія Вересюк

Наталія Вересюк  працює журналістом з 2009 року. Працювала в агенції РБК-Україна суспільним оглядачем (проєкт Утро.ua), згодом перейшла у глянцеву журналістику. Була головним редактором онлайн-версії журналу "Единственная" та бренд-менеджером всіх проєктів бренду. Сьогодні розвиває медіапроєкт oknews.in.ua