Європарламент визнав Росію відповідальною за ПВК «Вагнер»

Європарламент випустив резолюцію щодо порушення прав людини бойовиками ПВК «Вагнер» у Сомалі та Камеруні. У ній депутати безпосередньо назвали Росію відповідальною за діяльність ПВК, а сам «Вагнер» та інші «охоронці» з РФ названі тіньовими організаціями російського уряду.

Росія як держава відповідає за фінансування, тренування, управління та оперативне командування бойовиками «Вагнера», а операції ПВК співвідносяться з поширенням російського впливу в зонах конфлікту. Бойовики «Вагнера» та інших груп із РФ, що займаються «охороною», мають розглядатися як тіньові організації російського уряду, наполягають депутати Європарламенту.

У резолюції ЄП зазначається, що ПВК «Вагнер» брала участь у багатьох конфліктах, зокрема в Україні, Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, ЦАР та Венесуелі. Враховуючи кількість порушень, депутати підтримують запровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із ПВК «Вагнер», так само як і фізосіб, та юридичних осіб, які з ними співпрацюють. Закликають депутати запровадити і додаткові обмеження – включаючи заморожування рахунків та заборону на поїздки до ЄС. Усі країни закликають розірвати зв’язки з ПВК «Вагнер», а Єврокомісію – стежити, щоб гроші ЄС за жодних умов не потрапили до країн, які фінансують ПВК із таким жахливим списком порушень прав людини.

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *